Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Haralambie Cotarcea Versiunea pentru printare

Haralambie COTARCEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.11 CARAȘ-SEVERIN

Formatiunea politica:
 
PRM-Partidul România Mare - până în oct. 2000
 
independent  - din oct. 2000

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului România Mare - până în oct. 2000
Senator neafiliat - din oct. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru - din feb. 1997 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu fosta Republică Iugoslavă Macedonia - din iun. 2000
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 august 2020, 22:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro