Activitate parlamentară
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Senatul > Ionel Săndulescu Versiunea pentru printare

Ionel SĂNDULESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 23 martie 1992 - demisie - HS nr.13/1992
înlocuit de: Maria Sanda Tătărescu-Negropentes

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru artă, cultură și mijloace de informare în masă (până în dec. 1991)

Comisii speciale
Comisia de redactare a proiectului de regulament al Senatului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - până în mar. 1992 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în mar. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în mar. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 aprilie 2021, 11:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro