Mircea-Gheorghe DRĂGHICI, chestor al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2017 - prezent - Chestor
 feb. - sep. 2017 
 dec. 2016 - feb. 2017 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru transporturi și infrastructură

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația 
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară 

Biroul parlamentar:
  • 1) com. Valea Danului, jud. Argeș
  • 2) Pitești, B-dul Republicii nr. 141, jud. Argeș