Mircea-Gheorghe DRĂGHICI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2019 - Secretar - până în mar. 2019
 sep. 2018 - feb. 2019 
 feb. - sep. 2018 
 sep. 2017 - feb. 2018 - Chestor
 feb. - sep. 2017 
 dec. 2016 - feb. 2017 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în feb. 2020
 
Fără adeziune la formațiunea politică pentru care a candidat la alegeri - din feb. 2020

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în feb. 2020
Deputați neafiliați - din feb. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din dec. 2017)
Comisia pentru transporturi și infrastructură (până în dec. 2017)

Alte comisii
Comisia de validare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia  Vicepreședinte
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația