Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (sen.)
2008-2012 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Cornel Popa Versiunea pentru printare

Cornel POPA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.5 BIHOR, colegiul uninominal nr.2
data încetarii mandatului: 25 iunie 2012 - demisie

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2010 - feb. 2011 - Secretar
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (din mar. 2010)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții (până în apr. 2010)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina - din mar. 2010
 - până în iun. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia - din mar. 2010
 - până în iun. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia - din mar. 2010
 - până în iun. 2012

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:46 (în 38 sedinte)
Declaratii politice:19 (din care 8 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 47, din care 6 promulgate legi
Motiuni: 8

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 octombrie 2017, 14:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro