Cătălin DRULĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-2020

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.37 TIMIȘ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016
data încetarii mandatului: 18 decembrie 2020 - demisie

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în dec. 2020 Vicelider - până în sep. 2019
   Lider - din feb. 2020
 - până în dec. 2020

Comisii permanente
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor - Președinte (până în feb. 2020), Președinte (din oct. 2020)
Comisia pentru transporturi și infrastructură

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - până în dec. 2020
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - până în dec. 2020 Secretar