Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Vicentiu Găvănescu Versiunea pentru printare

Vicentiu GĂVĂNESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.35 TELEORMAN
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2000
 
independent  - din sep. 2000

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Național Liberal - până în sep. 2000
Senator neafiliat - din sep. 2000

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (până în oct. 1999)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comisia Interparlamentară București - Chișinău (partea română)  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 12, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 aprilie 2019, 9:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro