Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Petru Stan Versiunea pentru printare

Petru STAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.33 SĂLAJ
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare - până în iun. 2008
 
independent  - din iun. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în iun. 2008
Senator neafiliat - din iun. 2008

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului (din sep. 2007) - Vicepreședinte (până în feb. 2008)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (feb. 2007 - dec. 2008)

Comisii de ancheta comune
Comisia comună de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului privind cazul «Parcul Bordei»

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Bosnia și Herțegovina  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:162 (în 115 sedinte)
Declaratii politice:5
Propuneri legislative initiate: 164, din care 5 promulgate legi
Motiuni: 10

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 august 2018, 4:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro