Activitate parlamentară
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (sen.)
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Oliviu Gherman Versiunea pentru printare

Oliviu GHERMAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1998 - Vicepreședinte
 sep. - dec. 1997 
 feb. - iun. 1997 
 noi. - dec. 1996 

Formatiunea politica:
 
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România 

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din sep. 1999)
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (din dec. 1996)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (până în sep. 1999)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coasta de Fildeș - din feb. 1997 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud - din feb. 1997 Vicepreședinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 2:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro