Activitate parlamentară
2000-2004 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Gheorghe Buzatu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Gheorghe BUZATU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 13/29.01.2002   Propunere legislativă privind declarațiile de avere și controlul veridicității acestora. respinsă
definitiv
2. 118/19.02.2003   Propunere legislativă pentru completarea și modificarea art.81 din Legea nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale respinsă
definitiv
3.   L216/06.06.2001 Propunere legislativă privind declararea Municipiului Târgoviște și a zonei înconjurătoare ca obiectiv de interes național respinsă
definitiv
4.   L260/18.06.2003 Propunere legislativă privind studierea istoriei în învățământul preuniversitar. respinsă
definitiv
5. 282/03.05.2004 L268/07.04.2004 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale respinsă
definitiv
6. 433/30.06.2004 L400/26.05.2004 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat respinsă
definitiv
7.   L573/01.01.2002 Propunere legislativă privind simplificarea procedurii împărțirii terenurilor agricole între coproprietari retrasă
de către inițiator

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 12:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro