Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
legislative initiatives
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Ioan Moisin Versiunea pentru printare

Ioan MOISIN
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.33 SIBIU

Political party:
 
PNTCD-National Peasant-Christian and Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Christian Democrat Party  

Standing committees
(since dec. 1996)

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Mongolia - since feb. 1997 Vice-Chairperson
 Friendship parliamentary group with the Former Yugoslav Republic of Macedonia - since jun. 2000
 Friendship parliamentary group with Italian Republic - since feb. 1997
 Friendship parliamentary group with Australia - since feb. 1997

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 16

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 22 april 2019, 3:15
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro