Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
legislative initiatives
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Marin Nicolai Versiunea pentru printare

Marin NICOLAI
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.2 ARAD

Political party:
 
PNTCD-National Peasant-Christian and Democratic Party

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Christian Democrat Party  

Standing committees
(since sep. 1999)

Parliamentary delegations:
Delegation of the Parliament of Romania to the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation - since jun. 1999 member

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Republic of Cote d'Ivoire - since feb. 1997 Chairperson
 Friendship parliamentary group with Republic of Costa Rica - since may 1998
 Friendship parliamentary group with French Republic - Senate - since feb. 1997

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 2, din care 1 promulgata lege

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 20 march 2019, 23:22
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro