Activitate parlamentară
2016-prezent (sen.)
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
2008-2012 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Marius Petre Nicoară Versiunea pentru printare

Marius Petre NICOARĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ, colegiul uninominal nr.3

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2014 - Chestor
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții - Secretar (din sep. 2014)
Comisia pentru românii de pretutindeni (până în feb. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Plurinațional Bolivia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:1
Propuneri legislative initiate: 89, din care 3 promulgate legi
Motiuni: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 14:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro