Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Andrei Ioan Chiliman Versiunea pentru printare

Andrei Ioan CHILIMAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI
pe listele Convenției Democrate Române

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 2000 - Vicepreședinte
 sep. - dec. 1999 
 feb. - iun. 1999 
 sep. - dec. 1998 
 feb. - iun. 1998 
 sep. - dec. 1997 
 feb. - iun. 1997 
 noi. - dec. 1996 
 feb. - iun. 2000 - Secretar

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în dec. 1998 membru supleant
  - din dec. 1998 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:2308 (în 222 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 9, din care 4 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 noiembrie 2017, 5:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro