Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Senatul > Ion Solcanu Versiunea pentru printare

Ion SOLCANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
data validarii: 21 octombrie 1992 - HS nr.32/1992

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 1996 - Vicepreședinte
 feb. - iun. 1996 
 sep. - dec. 1995 
 feb. - iun. 1995 
 sep. - dec. 1994 
 feb. - iun. 1994 - Vicepreședinte - până în mar. 1994

Formatiunea politica:
 
FDSN-Frontul Democrat al Salvarii Nationale - până în iul. 1993
 
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România - din iul. 1993

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România 

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (din apr. 1994)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (până în apr. 1994)

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 2
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 aprilie 2019, 18:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro