Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Ioan Rau Versiunea pentru printare

Ioan RAU
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.22 HUNEDOARA
end of the mandate: 17 march 1997 - resignation
replaced by: Andreiu Oprea

Political party:
 
PNTCD-National Peasant-Christian and Democratic Party 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Christian Democrat Party  

Standing committees

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Kingdom of Thailand - since feb. 1997
 - until mar. 1997
 Friendship parliamentary group with Federal Republic of Germany - since feb. 1997
 - until mar. 1997

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 22 april 2019, 7:22
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro