Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (sen.)
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Constantin Sava Versiunea pentru printare

Constantin SAVA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.23 IALOMIȚA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 2000 - Chestor
 feb. - iun. 2000 
 sep. - dec. 1999 
 feb. - iun. 1999 
 sep. - dec. 1998 
 feb. - iun. 1998 
 sep. - dec. 1997 
 feb. - iun. 1997 
 noi. - dec. 1996 

Formatiunea politica:
 
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 4, din care 2 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 18:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro