Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Titus Lucian Șuteu Versiunea pentru printare

Titus Lucian ȘUTEU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ
data încetarii mandatului: 1 octombrie 1998 - decedat
înlocuit de: Ioan-Sabin Pop

Formatiunea politica:
 
PSDR-Partidul Social Democrat Român 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria - din feb. 1997
 - până în oct. 1998
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - din feb. 1997
 - până în oct. 1998

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 1, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 5:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro