Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
legislative initiatives
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Titus Lucian ªuteu Versiunea pentru printare

Titus Lucian ªUTEU
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.13 CLUJ
end of the mandate: 1 october 1998 - dead
replaced by: Ioan-Sabin Pop

Political party:
 
PSDR-Romanian Social Democratic Party 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party 

Standing committees

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Republic of Austria - since feb. 1997
 - until oct. 1998
 Friendship parliamentary group with French Republic - Senate - since feb. 1997
 - until oct. 1998

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 1, din care 1 promulgata lege

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 16 june 2019, 8:15
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro