Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (sen.)
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Emil Tocaci Versiunea pentru printare

Emil TOCACI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal - până în mai 1999
 
independent  - din mai 1999

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Național Liberal - până în mai 1999
Senator neafiliat - din mai 1999

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu UNESCO - din mai 1998
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - din feb. 1997 Secretar

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 2, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 17 august 2018, 2:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro