Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Corneliu Turianu Versiunea pentru printare

Corneliu TURIANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI
pe listele Convenției Democrate Române

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1998 - Secretar

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat - până în feb. 2000
 
independent  - din feb. 2000

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Creștin Democrat - până în feb. 2000
Senator neafiliat - din feb. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din dec. 1996)

Comisii speciale
Comisia specială pentru elaborarea proiectului de modificare și completare a Regulamentului Senatului
Comisia pentru elaborarea propunerilor de modificare a Regulamentului Senatului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ungaria - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cehă - din feb. 1997 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 19, din care 3 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 iunie 2017, 11:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro