Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Vasile Ungureanu Versiunea pentru printare

Vasile UNGUREANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.20 GORJ
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii (din dec. 1996)
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări (din feb. 2000)
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări (până în mai 1999)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții (până în dec. 1996)

Comisii speciale
Comisia specială pentru elaborarea proiectului de modificare și completare a Regulamentului Senatului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Orientală a Uruguayului - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 octombrie 2018, 0:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro