Activitate parlamentară
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Radu Vasile Versiunea pentru printare

Radu VASILE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI
pe listele Convenției Democrate Române

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1998 - Vicepreședinte - până în apr. 1998
 sep. - dec. 1997 
 feb. - iun. 1997 
 noi. - dec. 1996 

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat - până în dec. 1999
 
independent  - din dec. 1999

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Creștin Democrat - până în dec. 1999
Senator neafiliat - din dec. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (din mar. 2000)
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport (dec. 1996 - mai 1998)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel - din feb. 1997 Secretar

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 august 2020, 14:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro