Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Remus-Daniel Nițu Versiunea pentru printare

Remus-Daniel NIȚU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.40 VÂLCEA, colegiul uninominal nr.2
data încetarii mandatului: 14 martie 2016 - demisie

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în feb. 2016
 
independent  - din feb. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în feb. 2016
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din feb. 2016
 - până în mar. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală
Comisia pentru egalitatea de șanse - Secretar
Comisia pentru mediu (din mar. 2016)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Inițiativa Central-Europeană - Dimensiunea Parlamentară - până în mar. 2016 supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - până în mar. 2016
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - până în mar. 2016

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 29, din care 2 promulgate legi
Motiuni: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 martie 2019, 15:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro