Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Mihail Grama Versiunea pentru printare

Mihail GRAMA
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.41 BUCURESTI
end of the mandate: 1 october 1999 - dead
replaced by: Victor Clonaru

Political party:
 
PNTCD-National Peasant-Christian and Democratic Party 

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Christian Democrat Party  

Standing committees

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Republic of Venezuela - since feb. 1997
 - until oct. 1999
 Secretary
 Friendship parliamentary group with Arab Republic of Egypt - since feb. 1997
 - until oct. 1999

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 26 march 2019, 16:54
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro