Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Emilian Brânzan Versiunea pentru printare

Emilian BRÂNZAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.42 ILFOV
pe listele Convenției Democrate Române
data validarii: 26 iunie 1997
înlocuieste pe: Radu Boroianu

Formatiunea politica:
 
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii (din sep. 2000)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (oct. 1999 - oct. 2000)
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului (iun. 1997 - sep. 2000)

Comisii speciale
Comisia specială pentru elaborarea proiectului de modificare și completare a Regulamentului Senatului

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Panama - din mai 1998
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat 

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 6, din care 2 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 iulie 2018, 13:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro