Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Ioan-Codruț Șereș Versiunea pentru printare

Ioan-Codruț ȘEREȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.26 MARAMUREȘ
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:dec. 2004 - ian. 2005 - Vicepreședinte

Formatiunea politica:
PUR-SL-Partidul Umanist din România (social-liberal) - până în mai 2005
când PUR-SL se transforma în
PC-Partidul Conservator 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Conservator 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (din dec. 2006) - Secretar
Comisia pentru egalitatea de șanse (sep. - dec. 2006)
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (până în sep. 2006)

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:26 (în 20 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 18, din care 1 promulgata lege
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 mai 2018, 22:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro