Ioan-Codruț ȘEREȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.26 MARAMUREȘ
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:dec. 2004 - ian. 2005 - Vicepreședinte

Formatiunea politica:
PUR-SL-Partidul Umanist din România (social-liberal) - până în mai 2005
când PUR-SL se transforma în
PC-Partidul Conservator 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Conservator 

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (din dec. 2006) - Secretar
Comisia pentru egalitatea de șanse (sep. - dec. 2006)
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (până în sep. 2006)