Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Mircea-Gheorghe Drăghici Versiunea pentru printare

Mircea-Gheorghe DRĂGHICI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2016 - Secretar
 feb. - sep. 2016 - Chestor
 sep. 2015 - feb. 2016 
 feb. - sep. 2015 
 sep. 2014 - feb. 2015 
 feb. - sep. 2014 
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați
Comisia pentru transporturi și infrastructură

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia 
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:54 (în 40 sedinte)
Declaratii politice:43 (din care 40 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 10 (în 10 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 32, din care 12 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 26

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 aprilie 2017, 11:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro