Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
Legături:
mircea.draghici@cdep.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-prezent > Camera Deputaților > Mircea-Gheorghe Drăghici Versiunea pentru printare

Mircea-Gheorghe DRĂGHICI, chestor al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.3 ARGEȘ, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. 2016 - prezent - Chestor
 sep. 2015 - feb. 2016 
 feb. - sep. 2015 
 sep. 2014 - feb. 2015 
 feb. - sep. 2014 
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formațiunea politică:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați
Comisia pentru transporturi și infrastructură

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Croația 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia 
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:53 (în 39 ședințe)
Declarații politice:43 (din care 40 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Luări de cuvânt în BP: 8 (în 8 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 32, din care 12 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 23

Biroul parlamentar din colegiul uninominal nr.2, Argeș:

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 28 mai 2016, 23:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro