Mirela FURTUNĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat  Vicelider - din feb. 2018
 - până în apr. 2018

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia - până în sep. 2017
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Qatar  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Socialistă Vietnam - din sep. 2017

Biroul parlamentar:
  • 1) București, Str. Brâncoveanu nr. 12, Sectorul 4
  • 2) Tulcea, Str. Victoriei n. 27, jud. Tulcea