Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Paul Dumbrăvanu Versiunea pentru printare

Paul DUMBRĂVANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA, colegiul uninominal nr.11

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2014
 
independent  - din sep. 2014
 - până în sep. 2015
PNL-Partidul Național Liberal - din sep. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în sep. 2014
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din sep. 2014
 - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din iun. 2015

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din oct. 2015)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții - Vicepreședinte (din oct. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turkmenistan  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Lituania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Arabia Saudită 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:101 (în 71 sedinte)
Declaratii politice:64 (din care 38 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 82, din care 12 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 189
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 decembrie 2017, 19:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro