Curriculum Vitae
Parliamentary activity
1992-1996 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Gheorghe Fițion Versiunea pentru printare

Gheorghe FIȚION
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

DEPUTY
Constituency no.42 ILFOV

Political party:
 
PSM-Socialist Party of Labour

Parliamentary group:
Parliamentary group socialist - until sep. 1996
Member non-attached - since sep. 1996

Standing committees
Committee for Foreign Policy (since feb. 2005)
Committee for Health and Family (until feb. 1995)

Standing committees - joint
The Committee for European Integration

Other commisions
Validation Committee

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 23 may 2019, 16:36
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro