Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Silviu Petrescu Versiunea pentru printare

Silviu PETRESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 BUCUREȘTI
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat - până în feb. 2000
 
independent  - din feb. 2000

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat Civic-Ecologist - până în feb. 2000
Deputat neafiliat - din feb. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia - din feb. 1999
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Ecuador - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:1
Propuneri legislative initiate: 15

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 noiembrie 2017, 17:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro