Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2000-2004 (dep.)
legislative initiatives
mediation committees
questions & interpellations
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 2000-2004 > Chamber of Deputies > Ştefan Giuglea > Legislative proposals Versiunea pentru printare

Ştefan GIUGLEA
Legislative proposals initiated in legislature 2000-2004

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 79/26.02.2004 L135/2004 Propunere legislativa privind Statutul deputatilor si senatorilor clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
2. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativa de revizuire a Constitutiei Romaniei Lege 429/2003
3. 245/25.03.2003 L241/2004 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea art.2 si art.3 din Legea nr.61/1991 pentru sanctionarea faptelor de incalcare a unor norme de convietuire sociala, a ordinii si linistii publice, republicata in M.Of., Partea 1, nr.387/18 august 2000 Lege 265/2004
4. 328/26.05.2004 L622/2004 Propunere legislativa privind reinfiintarea comunei Gradina, judetul Constanta Lege 438/2004
5. 551/27.09.2001   Propunere legislativa constituirea si utilizarea Fondului Special de Solidaritate pentru constructia de locuinte pentru tineri. respinsa
definitiv
6. 639/08.11.2001 L159/2002 Propunere legislativa pentru completarea si modificarea Legii privind publicitatea. Lege 283/2002

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania tuesday, 18 january 2022, 18:06
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro