Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Liviu Titus Pașca Versiunea pentru printare

Liviu Titus PAȘCA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.26 MARAMUREȘ, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în sep. 2014
 
independent  - din sep. 2014
 - până în feb. 2015
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în sep. 2014 Vicelider
Grupul parlamentar Liberal Conservator - din sep. 2014
 - până în feb. 2015
 Vicelider
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii
Comisia pentru constituționalitate, libertăți civile și monitorizare a executării hotărârilor Curții Europene a Drepturilor Omului - Secretar

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 - Secretar (din ian. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Ecuador 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coasta de Fildeș 

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 70, din care 9 promulgate legi
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 noiembrie 2018, 14:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro