Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Emil-Marius Pașcan Versiunea pentru printare

Emil-Marius PAȘCAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.28 MUREȘ, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în feb. 2015
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2015

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat Liberal - până în feb. 2015 Vicelider - din feb. 2014
 - până în feb. 2015
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015 Vicelider

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă - Vicepreședinte
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului (din mar. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) - din feb. 2013
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză 

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 64, din care 4 promulgate legi
Motiuni: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 14:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro