Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Péter Eckstein Kovács Versiunea pentru printare

ECKSTEIN KOVÁCS Péter
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 5 mai 1992 - demisie - HCD nr.29/1992
înlocuit de: Alexandru Balasz

Formatiunea politica:
 
UDMR-Uniunea Democrată Maghiară din România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România 

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Venezuela - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională - până în mai 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Thailanda - până în mai 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 septembrie 2018, 20:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro