Activitate parlamentară
2000-2004 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
1996-2000 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Dumitru Badea Versiunea pentru printare

Dumitru BADEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.29 NEAMȚ
data încetarii mandatului: 28 iunie 2004 - demisie - HS nr.30/2004
înlocuit de: Iosif Balint

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2004 - Chestor - până în iun. 2004
 sep. 2003 - feb. 2004 
 feb. - sep. 2003 
 sep. 2002 - feb. 2003 
 feb. - sep. 2002 
 sep. 2001 - feb. 2002 
 feb. - sep. 2001 

Formatiunea politica:
PRM-Partidul România Mare 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în iun. 2004 Vicelider

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerilor legislative privind legile electorale - Vicepreședinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare - până în iun. 2004 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Ecuador - până în iun. 2004
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Senat - până în iun. 2004

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:190 (în 102 sedinte)
din care declaratii politice:7
Propuneri legislative initiate: 10, din care 5 promulgate legi
Membru în:5 comisii de mediere
Motiuni: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 august 2019, 20:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro