Aurel GUBANDRU
Legislative proposals initiated in legislature 2000-2004

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 79/26.02.2004 L135/2004 Propunere legislativa privind Statutul deputatilor si senatorilor clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
2. 88/01.03.2004 L290/2004 Propunere legislativa pentru declararea ca oras a comunei Patarlagele, judetul Buzau Lege 203/2004
3. 108/03.03.2004 L292/2004 Propunere legislativa pentru infiintarea comunei Florica, prin reorganizarea comunei Mihailesti, judetul Buzau Lege 217/2004
4. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativa de revizuire a Constitutiei Romaniei Lege 429/2003
5. 288/15.04.2003 L406/2003 Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.73/2000 privind Fondul pentru mediu respinsa
definitiv
6. 303/11.06.2002   Propunere legislativa privind economisirea si creditarea in sistem colectiv pentru domeniul locativ. retrasa
de catre initiator
7. 691/13.12.2001 L333/2002 Propunere legislativa privind economisirea si creditarea in sistem colectiv pentru domeniul locativ. Lege 541/2002
8. 694/17.12.2002   Propunere legislativa pentru modificarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.158/2001 privind regimul accizelor. respinsa
definitiv