Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Aurel Gubandru > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Aurel GUBANDRU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 79/26.02.2004 L135/2004 Propunere legislativă privind Statutul deputaților și senatorilor clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
2. 88/01.03.2004 L290/2004 Propunere legislativă pentru declararea ca oraș a comunei Pătârlagele, județul Buzău Lege 203/2004
3. 108/03.03.2004 L292/2004 Propunere legislativă pentru înființarea comunei Florica, prin reorganizarea comunei Mihăilești, județul Buzău Lege 217/2004
4. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativă de revizuire a Constituției României Lege 429/2003
5. 288/15.04.2003 L406/2003 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.73/2000 privind Fondul pentru mediu respinsa
definitiv
6. 303/11.06.2002   Propunere legislativă privind economisirea și creditarea în sistem colectiv pentru domeniul locativ. retrasa
de catre initiator
7. 691/13.12.2001 L333/2002 Propunere legislativă privind economisirea și creditarea în sistem colectiv pentru domeniul locativ. Lege 541/2002
8. 694/17.12.2002   Propunere legislativă pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.158/2001 privind regimul accizelor. respinsa
definitiv

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 1 octombrie 2022, 18:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro