Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (sen.)
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
luări de cuvânt în plen
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Senatul > Doru Ioan Tărăcilă Versiunea pentru printare

Doru Ioan TĂRĂCILĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.12 CĂLĂRAȘI
data validarii: 21 octombrie 1992 - HS nr.32/1992

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1994 - Vicepreședinte - până în mar. 1994
 sep. - dec. 1993 
 feb. - iun. 1993 
 oct. - dec. 1992  - din noi. 1992
 oct. - dec. 1992 - Chestor - până în noi. 1992

Formatiunea politica:
 
FDSN-Frontul Democrat al Salvarii Nationale - până în iul. 1993
 
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România - din iul. 1993

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România 

Comisii permanente
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunități și validări (din noi. 1993)

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 9:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro