Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Puiu Hașotti Versiunea pentru printare

Puiu HAȘOTTI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2003 - feb. 2004 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2003 
 sep. 2002 - feb. 2003 
 sep. - dec. 2004 - Secretar
 feb. - sep. 2004 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Vicelider - până în feb. 2002

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (până în sep. 2002)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană

Comisii speciale
Comisia specială pentru elaborarea propunerilor legislative prevăzute la art.79 din Legea nr.29/2000 privind sistemul național de decorații al României și avizarea proiectelor de legi pentru aprobarea ordonanțelor și ordonanțelor de urgență emise de Guvern în acest domeniu

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Venezuela  Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cehă 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:240 (în 106 sedinte)
Declaratii politice:42 (din care 16 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 15, din care 4 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere
Întrebari si interpelari: 10
Motiuni: 11

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 16:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro