Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Camera Deputaților > Ioan Gavra Versiunea pentru printare

Ioan GAVRA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - noi. 1996 - Vicepreședinte
 feb. - iun. 1996 
 sep. - dec. 1995 
 feb. - iun. 1995 
 sep. - dec. 1994 
 feb. - iun. 1994 
 sep. - dec. 1993 
 feb. - iun. 1993 
 oct. - dec. 1992 

Formatiunea politica:
 
PUNR-Partidul Unității Naționale Române

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Unității Naționale Române  Lider - din oct. 1992
 - până în dec. 1992

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:110 (în 26 sedinte)
din care declaratii politice:1
Întrebari si interpelari: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 7:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro