Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.cosminenea.ro
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Constantin-Cosmin Enea Versiunea pentru printare

Constantin-Cosmin ENEA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ, colegiul uninominal nr.1
data încetarii mandatului: 5 decembrie 2016 - de drept

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în mar. 2014
PSD-Partidul Social Democrat - din mar. 2014

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în mar. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din mar. 2014
 - până în dec. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Estonia - până în dec. 2016
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Hașemit al Iordaniei - până în dec. 2016

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:4 (în 4 sedinte)
Declaratii politice:3 (din care 3 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 11, din care 2 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 9

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 23:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro