Activitate parlamentară
2000-2004 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
luări de cuvânt în plen
1996-2000 (sen.)
1992-1996 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Victor Apostolache Versiunea pentru printare

Victor APOSTOLACHE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2003 - feb. 2004 - Chestor
 feb. - sep. 2003 
 sep. 2002 - feb. 2003 

Formatiunea politica:
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România - până în iun. 2001
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat  Vicelider - din feb. 2004

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură și dezvoltare rurală

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Argentina  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:63 (în 40 sedinte)
din care declaratii politice:2
Propuneri legislative initiate: 9, din care 5 promulgate legi
Membru în:2 comisii de mediere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 10:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro