Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Dumitru Pelican Versiunea pentru printare

Dumitru PELICAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.4

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2013 - Chestor
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PC-Partidul Conservator - până în mar. 2016
 
independent  - din mar. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Liberal Conservator - până în mar. 2016 Lider - din sep. 2013
 - până în mar. 2016
Senator neafiliat - din mar. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții
Comisia pentru mediu (până în oct. 2015)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru 

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 26, din care 8 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 25 aprilie 2019, 23:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro