Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Stelian Duțu > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Stelian DUȚU
Propuneri legislative initiate în legislatura 2004-2008

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 77/19.02.2007 L932/21.11.2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.8/2006 privind instituirea indemnizației pentru pensionarii sistemului public de pensii, membri ai uniunilor de creatori legal constituite și recunoscute ca persoane juridice de utilitate publică respinsă
definitiv
2. 93/03.03.2008 L868/27.11.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 5/2003 privind acordarea de ajutoare pentru încălzirea locuinței, precum și a unor facilități populației pentru plata energiei termice respinsă
definitiv
3. 180/14.04.2008 L948/18.12.2007 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale, cu modificările și completările ulterioare Lege 218/2008
4. 287/12.04.2006 L145/02.02.2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.45/2003 privind finanțele publice locale respinsă
definitiv
5. 380/17.06.2008 L137/12.02.2008 Proiect de Lege pentru abrogarea art.2141- 2143din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal respins
definitiv
6. 382/17.06.2008 L113/05.02.2008 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului respins
definitiv
7. 394/25.04.2006 L146/02.02.2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.33 din Legea 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții respinsă
definitiv
8. 598/05.12.2005 L223/22.02.2006 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.47/1992 privind organizarea și funcționarea Curții Constituționale respinsă
definitiv
9. 741/18.10.2006 L955/04.12.2006 Propunere legislativă privind schimbarea denumirii Județului Argeș cu reședința în municipiul Pitești, în Argeș Muscel respinsă
definitiv
10. 774/12.11.2007 L484/19.06.2007 Propunere legislativă privind modificarea Legii nr. 416/2001, privind venitul minim garantat Lege 51/2008
11. 893/17.12.2007 L642/04.09.2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputaților și Senatului respins
definitiv
12. BP700/09.09.2008 BP444/18.09.2008 Propunere legislativă privind protecția minorilor ai căror părinți sunt plecați la muncă în străinătate la Senat

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 mai 2019, 22:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro