Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Senatul > Romeo Octavian Hanganu Versiunea pentru printare

Romeo Octavian HANGANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2002 - feb. 2003 - Secretar

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat  Vicelider - din aug. 2004

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din sep. 2001)
Comisia pentru drepturile omului, culte și minorități (din sep. 2001) - Președinte (sep. 2003 - sep. 2004), Secretar (din sep. 2004)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (iun. - sep. 2001)
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (până în iun. 2001)

Comisii de ancheta
Comisia de anchetă privind cercetarea condițiilor în care a fost privatizată Societatea Comercială Balneoclimaterica - S.A. Sovata

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:60 (în 43 sedinte)
din care declaratii politice:13
Propuneri legislative initiate: 2, din care 1 promulgata lege
Membru în:11 comisii de mediere
Motiuni: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 februarie 2019, 1:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro