Romeo Octavian HANGANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.31 PRAHOVA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2002 - feb. 2003 - Secretar

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat  Vicelider - din aug. 2004

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din sep. 2001)
Comisia pentru drepturile omului, culte și minorități (din sep. 2001) - Președinte (sep. 2003 - sep. 2004), Secretar (din sep. 2004)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (iun. - sep. 2001)
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (până în iun. 2001)

Comisii de ancheta
Comisia de anchetă privind cercetarea condițiilor în care a fost privatizată Societatea Comercială Balneoclimaterica - S.A. Sovata

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă